euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

DIVADLO AHA.

 

Ojedinelá dramatická off scéna, ktorej priestory poskytuje a základnú prevádzku zabezpečuje bratislavská mestská časť Staré mesto.

Skratka za názvom divadla, uvádzajúceho najmä komorné činoherné tituly, sa dešifruje ako hostia.
Najmladšie z bratislavských divadiel pod názvom Divadlo a.ha. (predtým Štúdio Havran) rozvíja svoju činnosť od roku 1996 v priestoroch Miestneho kultúrneho centra na Školskej ulici (pri Slovenskom rozhlase). Priestor poskytuje nielen divadlu (na uvádzanie inscenácií pre dospelých sú vyhradené pondelky a štvrtky, inscenáciám pre deti patria nedele), ale aj folkovej hudbe či jazzu a literatúre.
Súbor je zložený výhradne z hosťujúcich hercov (Marián Geišberg, Ján Kroner, Peter Šimun, Peter Kočiš, Mária Landlová, Soňa Korenčiová a ďalší), hoci má kmeňového režiséra, ktorým je Štefan Korenči.
Režisér spolu s riaditeľkou, ktorá je zároveň dramaturgičkou divadla, hľadajú pre svoju tvorbu vždy silné témy. V tom ich podporuje aj voľné združenie hercov a ďalších tvorivých osobností, ktoré pri Divadle a. ha. pôsobia popri svojom stálom angažmá v iných divadlách. "Ahačko" im totiž umožňuje seberealizáciu, ktorú často na domovských scénach nemajú.
Komorný priestor divadla umožňuje priamy kontakt s divákom, čo posiluje emotívne vyznenia inscenácií.
Nedele v tomto divadle pravidelne patria deťom. Akýmsi poznávacím znamením rozprávok, ktoré sa v ňom uvádzajú sa stala Patrícia Jariabková.

Predaj vstupeniek:
Začiatky predstavení:
- Predstavenia pre dospelých začínajú o 19.00 hod.
- Detské predstavenia začínajú o 15.30 hod.

Cena vstupeniek:
Vstupné na predstavenia pre dospelých je 80,- Sk. Študenti, dôchodcovia a novinári majú 50% zľavu zo vstupného. Vstupné na detské predstavenia je 50,- Sk.
Objednávky:
Vstupenky na predstavenia si možno telefonicky objednať na číslach: 02 / 524 96 822, 02/ 524 96 868, 0905 844 935, 0907 780 462 alebo cez internet.
Predpredaj vstupeniek v pokladni Miestneho kultúrneho centra, Školská 14: pondelok - piatok od 9:00 do 20:00 hod.
Predpredaj:
V pokladni BIS na Klobučníckej ulici.

Adresa: Školská 14, 811 07 Bratislava
Riaditeľ: Viky Janoušková
Telefón: ++421 /2/ 52 49 68 22
Internet: www.divadloaha.sk
Mail: mail@divadloaha.sk


Ohodnoťte:
7%

Hodnotené 57 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS