euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

DIVADLO PIKI, Pezinok

 

Manželia Ľubomír Piktor a Katarína Aulitisová (absolventi bábkoherectva na pražskej Divadelnej akadémii múzických umení) sa v roku 1990 rozhodli založiť si vlastné "rodinné" divadlo.

 Divadlo, v ktorom by mohli realizovať všetky svoje nápady, hrať to, čo sa aj im páči, čo sa ich dotýka a uplatniť svoju hereckú šikovnosť. Ísť vlastnou cestou v tvorbe pre deti. Tak vznikli napríklad inscenácie ČIN-ČIN, PIPI, Nám sa ešte nechce spať (spracovanie Hevierovej Buvirozprávky ako reakcia na slová ich dcéry), O deviatich mesiačikoch (hra o tom, čo robí dieťatko v brušku), Keď mama nie je doma, Madam Dekla Rácia (inšpirácia Deklaráciou práv dieťaťa) či Paskudárium ("múzeum neposlušných detí").
Dnes patrí neštátne divadlo PIKI k tomu najlepšiemu, čo pre deti v oblasti divadla máme. Jeho poetika je osobitá a jedinečná, predstavenia naplnené emotívnosťou. S Piktorovcami, bábkarmi - komediantmi, sa možno stretnúť všade tam, kam ich pozvú, aby svojim umením potešili malých aj veľkých divákov. Teda doma aj v zahraničí.
Posledná inscenácia divadla PIKI - Elá hop! má aj svoju televíznu podobu. Stala sa základom pravidelného programu vysielaného pre deti.

Adresa: Divadelná agentúra PIKI
Obrancov mieru 18
902 01 Pezinok
Riaditeľ: Členovia divadla: Katarína Aulitisová, Ľubomír Piktor
Telefón: 00421 (0)33 641 10 33, 0905 976 124, 0911 976124
Fax: ++421 /33/ 702 438
Mail: piki@rsb.sk
Web:

www.piki.sk


Ohodnoťte:
27%

Hodnotené 59 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS