euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

DIVADLO Z PASÁŽE, Banská Bystrica

 

Divadlo z Pasáže vzniklo na jar 1995. Už ôsmu sezónu pracuje ako občianske združenie.

 Je to jediné divadlo svojho druhu na Slovensku, ktoré pracuje s ľudmi s mentálnym postihnutím. S týmto projektom prišla a naďalej sa mu venuje Viera Dubačová. Mentálne postihnutí ľudia sa stali pre ňu symbolom vnútornej čistoty a nevinnosti.
Divadlo vo svojej činnosti prepája kultúru (vytváranie autorských inscenácií a hranie divadelných predstaveni) so sociálnou oblasťou (systematická práca s ľudmi s mentálnym postihnutím: vzdelávanie, vybudovanie chránenej dielne a chráneného bývania).
V divadielku hrá 16 hercov. Doteraz naštudovali osem inscenácií, natočili štyri dokumentárne filmy a jeden celohraný film - Z denníka jedného vagóna.
Režisérka, scenáristka a umelecká vedúca Divadla z pasáže Viera Dubačová tvrdí, že terapia umením postihnutým pomáha dozrievať ľudsky aj osobne. Preto napríklad Divadlo z pasáže zorganizovalo aj medzinárodný divadelný festival Arteterapia. A na jeho web stránke dominuje heslo: "Divadlo je otvorené pre nových ľudí, myšlienky a nápady..."

Predaj vstupeniek:
Divadielko skúša a hráva svoje predstavenia v Regionálnom osvetovom stredisku v Banskej Bystrici. Nakoľko je však zájazdovým divadlom s celoslovenskou pôsobnosťou často cestuje a hrá na rôznych miestach.

Adresa: Horná Strieborná 25, 974 01 Banská Bystrica
Riaditeľ: Viera Dubačová
Telefón: ++421 /48/ 412 47 82
0905 573 548 - Viera Dubačová
Internet:

www.divadlozpasaze.sk


Mail: divpasaz@hotmail.com


Ohodnoťte:
10%

Hodnotené 34 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS