euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Letné Shakespearovské slávnosti

 

Už po siedmy krát bratislavský hrad privíta tradičné Letné Shakespearovské slávnosti.

So spolupráce českých a slovenských hercov vyšli tohto roku naštudovania troch hier, ktoré sa budú hrať postupne počas takmer celého leta a verte, že na túto akciu je dobré si kvôli veľkému záujmu objednať vstupenky dopredu...

Letné Shakespearovské slávnosti na bratislavskom hrade


Už po siedmy krát bratislavský hrad privíta tradičné Letné Shakespearovské slávnosti. So spolupráce českých a slovenských hercov vyšli tohto roku naštudovania troch hier, ktoré sa budú hrať postupne počas takmer celého leta a verte, že na túto akciu je dobré si kvôli veľkému záujmu objednať vstupenky dopredu.

Prvou, klasickou hrou „Sen noci svätojánskej“ sa vám predstaví Lucia Gažiová v úlohe neštastne zamilovanej Hermii, ktorú otec núti, aby sa proti svojej vôli vydala za bezcitného záletníka Demetria (v podaní Milana Ondríka). Hermia je však po uši zaľúbená do krásneho a vznešeného Lysandra (Peter Kadlečík) a vy, ktorí ešte neviete, ako táto „rozprávka pre dospelých“ dopadne, budete si musieť pre dramatické rozuzlenie prísť 1. – 22. júla na bratislavský hrad. V réžii Ľuba Paloviča uvidíte aj Anikó Vargovú, Oldřicha Víznera, Sabinu Laurinovú, či Táňu Pauhofovú.

Ďalším predstavením, bude „Ako sa vám páči“, ktoré naštudoval skúsený divadelník Emil Horváth a hneď dve role – staršieho vojvodu a jeho brata si „rozdelil“ Marián Labuda. V úlohe zamilovaného Orlanda uvidíte Ladislava Hampla a Rosalindu so všetkou bravúrou zahrá Soňa Norisová. V ďaších úlohách sa vám predstavia Zuzana Norisová, Martin Dejdar, Ondřej Pavelka a Miro Noga. Toto skvelé predstavenie však môžete vidieť len od 29. do 31.7.

Pre milovníkov „vražednej“ atmosféry zrežíroval Peter Kracik notoricky známu hru Otello, ktorého stvárni Michal Dlouhý. Lucie Vondráčková to nebude mať vonkoncom jednoduché v úlohe až za hrob milovanej Desdemony a postavu plebejského Jaga stvárni Oldřich Navrátil. Otella v osídlach intríg zlomyseľného radcu si môžete pozrieť 2. – 5. augusta.

Ako posledná z uvedených hier prichádza po Pražskej premiére do Bratislavy najvýznamnejšia hra Shakespearovho neskorého obdobia Búrka. Pod režijnou taktovkou Jakuba Korčáka uvidíe trio hercov Dušana Jamricha, Emila Horvátha a Martina Hubu v roli rezervovane vážneho Prospera. Krásnu a nevinnú Prosperovu dcéru Mirandu stvárni Zuzana Kajnarová a v tejto inscenácií sa po veľkom úsechu Kráľa Leara vracia na Shakespearovské slávnosti aj Jan Tříska. Búrku môžete na hrade zažiť od 10. do 13. augusta.

Ak teda máte radi klasiku, silné vášne, veľké myšlienky a ohnivé city zahalené v plamenných dialógoch a „telenovelových“ scenároch, byť vami toto podujatie určite nevynechám. Vstupenky sú už v predaji a okrem BKIS na Klobúčnickej si ich môžete kúpiť aj v Českej poisťovni na Plynárenskej 7 a Cintorínskej 3 do 1. júla za zvýhodnenú cenu. Ak by ste mali nejaké otázky môžete ich smelo položiť na čísle 0902 126 936, alebo sa pozrieť na

www.shakespeare.sk.


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 35 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS