euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

MESTSKÉ DIVADLO ACTORES, Rožňava

 

Založeniu divadla Actores predchádzala myšlienka založiť subjekt, ktorý by spĺňal plnohodnotnú tvorivosť, tzv. dielňu hľadaní a objavov v divadelnom remesle.

 Priestor na realizáciu po stránke filozofickej, hereckej, režijnej, literárnej a výtvarnej bez stálej sa opakujúcej uniformovanosti.
Divadlo nie je vecné, ale divadlo faktu, estetiky a otvorenosti. Ešte v čase, keď sa o tomto divadle polemizovalo, prvok autorský bol súboru divadla Actores úplne jasný. Autorské divadlo alebo tvorivá divadelná koláž - základ, aby výpoveď členov divadla mala zmysel.
Tvorba predstavuje pre divadlo vždy zložitý a zdĺhavý proces. Je to nikdy sa nekončiaci čas a priestor. To skutočné vždy na javisku zrie. Pri tvorbe predstavení sa divadlo opiera o metódy hereckých postupov Bertolta Brechta, K. S. Stanislavského, Michaila Čechova a iných …
Divadlo sa neohraničuje klasickými postupmi tvorenia dialógov a zároveň využíva scénický tanec na dotvorenie myšlienky predstavenia. Do svojho repertoáru zaraďuje divadlo ACTORES aj predstavenia bez slov.
Divadlo je otvorenou arénou nezodpovedaných otázok a pocitov človeka. Divák príde do divadla rozmýšľať, objavovať sám seba.
Divadlo ACTORES má od roku 1994 svoju stálu scénu v meste Rožňava, kde pravidelne hráva svoje predstavenia.
V súčasnosti môže divadlo svoje aktivity vyvíjať aj vďaka Nadácii pre podporu občianskych aktív Bratislava.

Predaj vstupeniek:
Vstupenky si môžete zakúpiť v Mestskom divadle ACTORES, ktoré od 1. 2. 2002 hrá svoje predstavenia v Obchodno-kultúrnom centre Rožňava (Šafáriková 20), v pracovných dňoch alebo hodinu pred každým predstavením.
Ceny vstupeniek sa pohybujú v rozpätí 25,- až 70,- Sk.

Adresa: Šafárikova 20, 048 01 Rožňava
Riaditeľ: Tatiana Masníková
Telefón: ++421 / 58/ 73 296 23
Fax: ++421 /58/ 78 842 40
Internet:

www.actores.sk

Mail: actores@actores.sk


Ohodnoťte:
18%

Hodnotené 99 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS