euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Rozprávka a výborná komédia v Mestskom divadle Žilina na začiatok roka

 

Januároví hostia Mestského divadla Žilina potešia deti aj milovníkov dobrých komédií. Na začiatku nového roka 2011 budú v Mestskom divadle Žilina hosťovať dve divadlá z banskobystrického regiónu. Vôbec prvým predstavením odohraným v Mestskom divadle Žilina bude v piatok 7. januára o 16. hodine rozprávka Pinocchio v podaní hercov Bábkového divadla na Rázcestí z Banskej Bystrice.

Príhody neposlušnej drevenej bábky, ktorá túži stať sa chlapcom, si nesmierne obľúbili deti na celom svete a inak tomu nie je ani na Slovensku. Pinocchiove dobrodružstvá o ceste za šťastím ani 129 rokov od ich napísania Talianom Carlom Collodim nestratili nič so svojej obľuby. Pre malých aj veľkých divákov ich spracovali do pútavého divadelného predstavenia bábkoherci z Banskej Bystrice.

 

Druhým januárovým hosťom Mestského divadla Žilina bude Divadlo J. G. Tajovského zo Zvolena. Jeho herci zahrajú skvelú komédiu Poplach v hoteli Westminster 2 plnú nekonvenčných režijných nápadov a vynikajúceho britského humoru.

 

Dejiskom komédie, ktorú zvolenskí divadelníci zahrajú v sobotu 15. januára o 19. hodine, je obľúbený hotel britských politikov. Minister vlády si tu chce nerušene užiť so sekretárkou šéfa opozície. Nečakaný objav mŕtveho tela však razom zmení vzrušenie na celú sériu bláznivých a čoraz humornejších situácií. Nepríjemný incident má vyriešiť privolaný ministrov tajomník, ale všetko sa skomplikuje. Snaha udržať tajomstvo prináša nečakané zmeny identity, prekvapivé zvraty a množstvo situačnej komiky.

Vstupenky na obe predstavenia sú už v predaji v pokladnici Mestského divadla Žilina, ktorá je otvorená v pracovných dňoch od 14. do 18. hodiny a vždy hodinu pre každým predstavením.

Kontakt a podrobnejšie informácie:

Michal Kolárik, PR manažér Mestského divadla Žilina, kolarik@divadlozilina.eu; 0915 791 824

 


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 30 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS