euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Štúdio 12 _FOCUS Rusko

 

Focus je celoročný projekt Štúdia 12 vďaka ktorému máte každý mesiac možnosť bližšie spoznať súčastnú divadelnú tvorbu, jej tendencie, texty a neotrelých autorov vždy z inej krajiny.

Focus je celoročný projekt Štúdia 12 vďaka ktorému máte každý mesiac možnosť bližšie spoznať súčastnú divadelnú tvorbu, jej tendencie, texty a neotrelých autorov vždy z inej krajiny. Pri divadle, dobrom jedle a hudbe vás čaká mierna reflexia života v miestach vzdialených, ale aj celkom blízkych.............. napríklad v Rusku.


Takže...


26. novembra o 19.00 // FOCUS RUSKO

RUSSIANS LOVE GIRLS TOO
Scénické čítania troch divadelných textov od súčasných ruských dramatikov z knihy Ruská dráma v réžii troch mladých režisérok. Vasilij Sigarev, Ivan Vyrypajev a Jurij Klavdijev pod drobnohľadom Anny Petrželkovej, Joanny Biel a Aleny Lelkovej a ich tímov.

Jurij Klavdijev: Poďme, čaká nás auto // Réžia: Anna Petrželková
Jurij Klavdijev (1974) „... čo Klavdijeva naozaj odlišuje od väčšiny jeho vrstovníkov, je poézia, ktorú vnáša do krutých, bolestných príbehov. Je majstrom skúmania svetov blúdiacich samotárova outsiderov, ktorí ošemetne, hoci aktívne, manévrujú na drôtoch napnutých medzi pólmi násilia a nehy.“ (John Freedman, z doslovu knihy Ruská dráma)

Vasilij Sigarev: Vĺčik // Réžia: Joanna Biel
Vasilij Sigarev (1977) „Jeho hra Plastelína je všeobecne považovaná za dielo, ktoré rozhýbalo hnutie „novej drámy“ v Rusku. ... V hre Vĺčik ide o vykreslenie ozajstnej skúsenosti dvoch generácií mladých ľudí, ale paralelne sa tu rozpráva príbeh celého národa, ktorý sa usiloval, úspešne či neúspešne, znova sa zrodiť. Jedna vec je však istá: dramatický žáner sa vynoril ako najživšia, najexpresívnejšia a najúprimnejšia umelecká forma dnešného Ruska.“ (John Freedman, z doslovu knihy Ruská dráma)

Ivan Vyrypajev: Júl // Réžia: Alena Lelková
Ivan Vyrypajev (1974) „V Júli skúma roztrieštenú psyché masového vraha, šesťdesiatročného muža menom Piotr. Neusiluje sa prezentovať „ľudskú stránku“ monštra. Je to fragmentárna momentka. Má v sebe humor a nehu. Je v tom niečo, čo by sa dalo považovať za odporné, a je v tom poézia. Odzrkadľuje svet, v ktorom žijeme, a láka a núti nás vidieť, kam v tomto odraze patríme.“ (John Freedman, z doslovu knihy Ruská dráma)

Súčasťou večera bude krst a prezentácia knihy Ruská dráma, ktorú vydal Divadelný ústav v edícii Nová dráma / New Drama v preklade Evy Maliti – Fraňovej a Romany Maliti.

DISKO RUSKO
Hudba v rytme ruských melódií a bítov v podaní DJ prof. Zaplátaného a DJ Effiksa.

A čaká vás aj pravé ruské občerstvenie v ruskom stýle:)


www.studio12.sk


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 35 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS