euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

ŠTÚDIO L a S

 

Ako napovedá názov, Štúdio L+S je divadlo štúdiového typu.

 Divadelná sála má osemuholníkový tvar s možnosťou variabilného riešenia vzťahu hľadiska a javiska (amfiteáter, aréna, konvenčné usporiadanie sedadiel čelne k javisku, premostenie javiska a pod.).

Štúdio S vzniklo v roku 1982 ako umelecká scéna Slovkoncertu. Keďže v predchádzajúcom desaťročí sa stalo domovským prístavom autorskej a hereckej dvojice Milan Lasica (1940) a Július Satinský (1941-2002), výraznú časť repertoáru divadla tvorili ich inscenácie. Priestor v ňom však dostávajú aj inscenácie, zábavné programy a relácie iných autorov.
Od 1. 4. 1999 je toto divadlo neštátnym subjektom pracujúcim na báze s. r. o.
Divadlo nemá vlastný umelecký súbor. V jednotlivých inscenáciách však hosťujú popredné herecké osobností.
Na domovskej internetovej stránke Štúdio L+S si môžete prečítať aj nasledovné: "divadlo, ktoré je od samých začiatkov verné svojmu obecenstvu, má k nemu priam rodinný vzťah. Od prvej inscenácie sa mu cieľavedomo usiluje poskytnúť kvalitnú zábavu, no ani na chvíľu neprestáva rátať s jeho vkusom a schopnosťou domýšľať úsmevné posolstvo tvorcov predstavenia. Repertoár divadla aj na neškodného diváka pôsobí, ako svojská ´škola hrou´; rozosmieva ho, napĺňa pohodou, no zároveň rozširuje jeho estetické zázemie, predkladá mu to najlepšie, čo moderná komédiografia na tomto poli vytvorila. Stačí spomenúť mená Kundera, Mrožek, Čechov, Gogoľ, Štepka, Churchill, Rezová.... To všetko sú autori orginálni a rôznorodí, no s takou istou krvnou skupinou, ako dvojica Lasica a Satinský."
V Štúdiu L+S často hosťujú divadelné súbory z Českej republiky a každý rok sa tu uskutočňuje festival českých divadiel.

Predaj vstupeniek:
Pokladňa Štúdia L+S je otvorená v pondelok až piatok od 15.00 do 19.00 hod. V sobotu a nedeľu hodinu pred predstavením (tel.: 02/ 52 96 75 52 ).
Predaj vstupeniek na aktualny mesiac sa začína od dvadsiateho dňa mesiaca predchádzajúceho.
Informácie a objednávky: 02/ 52 96 14 51
Predstavenia, ak nie je uvedené inak, začínajú o 19.00 hod.
Štúdio L+S od septembra 2000 ponúka svojim návštevníkom aj možnosť rezervovať si vstupenky na predstavenia prostredníctvom internetu (bližšie informácie na domovskej stránke divadla).
V prípade zrušeného predstavenia divadlo vracia vstupné v priebehu nasledujúcich troch dní.
Zmena programu vyhradená!

Adresa: Námestie 1.mája 5, 811 06 Bratislava
Riaditeľ: Milan Lasica
Telefón: Prevádzka: ++421 /2/ 52 96 75 52
Internet:

www.studios.sk


Mail: studios@studios.sk


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 33 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS