euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

ŠTÚDIO TANCA, Banská Bystrica

 

Profesionálne tanečné divadlo (vzniklo 15. decembra 1997). Scéna pre súčasný a alternatívny tanec. V zriaďovateľskej kompetencii Krajského úradu v Banskej Bystrici.

ŠTÚDIO TANCA V BANSKEJ BYSTRICI je profesionálne tanečné divadlo, ktoré tvorí a uvádza autorské projekty súčasného tanca. Zámerom dramaturgie divadla je podporovať najmä súčasných slovenských umelcov, ktorým poskytuje priestor a profesionálne divadelné podmienky na tvorbu. Na vzniku jednotlivých inscenácií sa podieľajú ako rovnocenní partneri: choreograf, skladateľ, výtvarník a samotní tanečníci. 

Na svojom konte má uvedenie 25 pôvodných tanečných inscenácií určených pre dospelých a mladú generáciu, nezabúda však ani na tvorbu pre najmenších. Filozofiou divadla je svojimi aktivitami prezentovať idey súčasného tanca smerom k širokej verejnosti.

Má za sebou početné účinkovanie na najrôznejších slovenských scénach, účasť na viacerých prestížnych medzinárodných festivaloch za hranicami (Česko, Poľsko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina, Rusko, Nemecko, Taliansko, Egypt, Japonsko, Belgicko, India), tiež realizáciu dvoch filmových produkcií a viacerých dokumentov inšpirovaných činnosťou divadla. Tanečné umenie na Slovensku propaguje aj pomocou spojenia edukatívnych programov a exteriérových produkcií.

Štúdio tanca pôsobí v Banskej Bystrici od roku 1998. Jeho zakladajúcou osobnosťou je choreografka a zároveň jeho riaditeľka Zuzana Hájková, ktorá výrazne ovplyvnila začiatky súčasnej tanečnej scény na Slovensku. Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj.

 

Adresa: Komenského 12, 974 01 Banská Bystrica 
Riaditeľ: Zuzana Hájková 
Telefón: ++421 /48/ 414 51 54, 414 65 40 
Fax: ++421 /48/ 414 65 40 
Internet: www.studiotanca.sk

Mail: studiotanca@studiotanca.sk


Ohodnoťte:
14%

Hodnotené 50 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS