euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

tak sa na mňa prilepila

 

nová budova SND- bláznivá komédia od Georgesa Feydeau

O tom, čo sa môže stať ak sa muž rozhodne opustiť ženu a nie je schopný jej to povedať. Ono sa to aj stane!

Mladá speváčka a umelkyňa sa chystá na svadbu s mladíkom. Netuší, že posledná noc, ktorú s ním práve strávila je naozaj posledná. On sa totiž rozhodol pre inú ženu a prišiel jej to oznámiť. Jeho budúca manželka prichádza za touto šantánovou speváčkou, požiadať ju o vystúpenie na svadobnom večierku a tým rozpúta sériu nedorozumení a komických situácii, ktoré sú ľudsky smiešne až ľutujete postavy hry, kam až ich dokáže dostať klamstvo.

Lucette: Diana Mórová Barónka Duverger: Soňa Valentová - Hasprová Viviane: Monika HilmerováHelena Krajčiová a. h. Marceline: Gabriela Dzuríková Nini Galant: Ivana Kuxová Miss Betting: Anna Maľová Dáma: Eva Mária Chalupová Bouzin: Ľuboš KostelnýRichard Stanke Generál: Jozef Vajda Bois d' Enghien: Tomáš Maštalír Fontanet: Ján Koleník De Cheneviette: Vladimír Obšil Firmin: Přemysl Boublík a. h.Marian Viskup, posl. VŠMU

 

2hodiny45minút s prestávkou

 

štvrtok 25. február 2010 - 19:00

sobota 6. marec 2010 - 19:00

nedeľa 28. marec 2010 - 18:00

utorok 13. apríl 2010 - 19:00

streda 21. apríl 2010 - 19:00

 
 


Ohodnoťte:
38%

Hodnotené 35 krát.

Komentáre ku článku:


nový Pridaj nový komentár

:-)

2013-02-17 21:56:44

Prave sme sa s manzelkou vratili z tohoto predstavenia. Ako kabaret a scatcheove scenky dobre, da sa zasmiat par krat aj na opakovanych vtipoch. Ovsem nasilu natiahnute na skoro 3 hodiny, nezmyselne postavy a scenky bez akejkolvek navaznosti (nejaka svadba na poschodi ?, ucitelka aj ? nejaki policajti , domovnik ?,nejaky manzelsky par? a nosic krabic ?? --ak by sa na scene objavil strieborny drak, vobec by ma to neprekvapilo -- po prestavke som vyslovene cakal na koniec, niekedy velmi lacny kabaretny humor ,pripominalo mi to scenku pre maturitny vecierok, cele to zachranil Jozef Vajda, behanie Diany morovej -jej roztrzyty humor - a nahy tomas Mastalir s jeho typickym prejavom ala napr. postava cigana - stratit ruku v Spokane -, Povedal by som ze menej je niekedy viac. - pre porovnanie napr zkrotenie zlej zeny (mastalir, morova hlavne obsadenie hodnotim aspon o 2 urovne vyssie) .Ludom sa to ale pacilo a niektori sa smiali na kazdej scenke seba jednoduchsej a nezmyselnejsej....zabil to standing ovation na konci....ako na US oskaroch...tak neviem,ak idete raz za rok do divadla a nic neocakavate dobre, ale nech to porovnavam ako sa da, viac ako priemer hodnotit nemozem.

Jan

2016-12-09 11:13:02

Môj dojem celkom presne vystihol autor komentára predo mnou. Nasilu natiahnuté, lacné vtipy, otrasne zvolené postavy, navyše som mal pocit, že herci sú na akejsi vlastnej zábave a majú problém skryť smiech a vlastné interakcie. Netuším, či to je súčasť predstavenia, ale na mňa to pôsobilo vyslovene rušivo. Zasmial som sa asi raz, čo je za tri hodiny dosť málo. Zúfalo som si uvedomoval ako málo stačí publiku a medzi kým to vlastne žijem. Ak je takéto predstavenie pravidelne vypredané a hodnotené pozitívne, tak som asi z inej planéty.
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS