euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

TEATRO TATRO, Nitra

 

TEATRO TATRO je voľným združením divadelných tvorcov, ich rodinných príslušníkov a milovníkov divadla - ako sami seba charakterizujú.

Jeho korene sú zapustené v roku 1989. Vtedy sa divadelníci z niekoľkých profesionálnych divadiel rozhodli robiť divadlo mimo svojich domovských scén. Pod režijným vedením Ondra Spišáka a s výtvarníkom Ferom Liptákom naštudovali Ghelderodovho Sira Halewyna. Inscenácia sa stretla s veľkým ohlasom doma aj v zahraničí.
V roku 1992 sa teleso zaregistrovalo ako občianske združenie. Pokúsilo sa založiť si svoju stálu scénu v Poprade, neskôr na ňu zrekonštruovalo bývalé kino Tatra, ktoré sa nachádzalo v budove vtedajšieho Bábkového divadla Nitra. Toto obdobie vyvrcholilo v roku 1995 naštudovaním Balady pre banditu.
Po niekoľkoročnom útlme jeho činnosti v dôsledku nedostatku financií, súbor dal o sebe viac vedieť opäť v roku 1999. V spolupráci s výtvarníkom Ivanom Hudákom v ňom úspešne zrealizoval svoj projekt "Maringotka". Na tejto univerzálnej, nezávislej mobilnej divadelnej scény ako prvý titul uviedol Bianku Braselli, dámu s dvoma hlavami.
Počas celej svojej existencie sa súbor ako jeden z mála programovo venuje pouličným a exteriérovým produkciám. Vystupuje na rôznych festivaloch pouličných divadiel, happeningoch, jarmokoch, trhoch, prehliadkach pod holým nebom. Spolupracuje s podobne orientovanými súbormi doma (Tanečné divadlo Banská Bystrica) aj v zahraničí (Divadlo Continuo či Divadlo bratří Formanů).

Adresa: Kontaktná adresa: Farská 50, 949 01 Nitra
Riaditeľ: Umelecké vedenie: Ondrej Spišák
Telefón: ++421 /37/ 772 16 90, 772 16 54
Fax: ++421 /37/ 772 16 90
Internet:

www.teatrotatro.sk


Mail: teatrotatro@teatrotatro.sk


Ohodnoťte:
22%

Hodnotené 50 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS