euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Tretí vek uspel u kritikov aj divákov v Zlíne

 

Mestské divadlo Žilina získalo za svoju prácu ďalšiu pochvalu. Tentoraz od divadelných kritikov, študentov a divákov na medzinárodnom divadelnom festivale Setkání – Stretnutie 2010 v Zlíne.

Inscenácia Doda Gombára Tretí vek v podaní hercov Mestského divadla Žilina sa najviac páčila divadelným kritikom a študentom divadelných škôl na festivale Setkání – Stretnutie 2010 v Zlíne. Na 15. ročníku tohto medzinárodného divadelného festivalu, ktorý sa uskutočnil od 17. – 22. mája 2010 v priestoroch Městského divadla Zlín, mali diváci možnosť vidieť celkovo 25 predstavení divadiel z celej Českej republiky a Slovenska.

Jubilejný ročník festivalu bola koncipovaný z diel súčasných autorov a novej drámy. Na nej dramaturgicky v posledných sezónach stavia svoj program aj Mestské divadlo Žilina. Odborná kritika a študenti divadelných škôl spomedzi hier prezentovaných počas podujatia ocenili najvyššou priemernou známkou Gombárov Tretí vek, ktorý autor v Mestskom divadle Žilina aj režijne pripravil.

Hra Tretí vek mala premiéru symbolicky v deň 20. výročia Nežnej revolúcie, teda 17. novembra 2009. Nie je však dokumentom udalostí okolo Novembra ´89, ale rozpráva príbeh dnešných ľudí, ktorí nedokážu utiecť pred svojou minulosťou. Príbeh o tom, ako sa po roku 1989 v našej spoločnosti prevrátilo úplne všetko. Tretí vek je trpko-smiešnou freskou osudov ľudí, ktorí sa snažia vyrovnať so svojou minulosťou a nájsť si miesto v súčasnom svete.

 „Sme radi, že nám úspech hry Tretí vek na najstaršom divadelnom festivale v histórii Českej republiky otvoril dvere aj na festival Divadiel Strednej Európy v Košiciach. Na jeho 4. ročníku sa predstavíme v prvý septembrový týždeň,“ povedala Martina Jesenská, riaditeľka Mestského divadla Žilina.

Hra Tretí vek si na festivale Stretnutie – Setkáni 2010 získala uznanie nielen u divadelných odborníkov, ale aj u divákov v sále Malej scény Městského divadla Zlín. Tí si dlhotrvajúcim potleskom po skončení predstavenia vynútili u hercov sedemnásobnú „ďakovačku“.

Michal Kolárik, Mestské divadlo Žilina
kontakt: kolarik@divadlozilina.eu
Viac informácií aj na www.divadlozilina.eu

 


Ohodnoťte:
21%

Hodnotené 15 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS